Причини і симптоми аутизму

Аутизм характеризується розладом нервової системи і психіки. Існує кілька варіантів перебігу даної патології.

Ранній дитячий аутизм, симптоми і ознаки якого з’являються на перших роках життя дитини.

  • Синдром Аспергера – може виникнути в будь-якому віці.
  • Атиповий аутизм, симптоматика схожа на ранню форму і синдром Аспергера.

Ранній дитячий аутизм це відхилення у розвитку інтелекту дитини, порушення здатності до мови. Він буває легким, середнім і важким за течією.

Дитячий аутизм: причини його виникнення

Точного етіологічного фактора у виникненні патології не виявлено. Вважається, важливу роль відіграє спадковість. У маленької дитини з симптомами аутизму, зазвичай є родичі з подібним розладом.

Імунні механізми відіграють роль в розвитку аутизму. Якщо у мами була патологія під час вагітності або складні пологи, шанс розвитку раннього аутизму збільшується.

Можливо вдасться виявити точну причину дитячого аутизму в майбутньому.

Симптоми раннього дитячого аутизму

Клініка і ступінь прояву того чи іншого симптому відрізняється в кожному випадку захворювання. Загальні риси патології – емоційна бідність, мовні розлади, відставання в інтелектуальному розвитку.

Дитина-аутист живе в своїй реальності, намагається обмежити вплив на нього зовнішнього світу. Симптомом аутизму в 1,5 року є те, що дитина мовчить. Він може не говорити ні слова, батькам здається ніби малюк не чує. Малюк може повторювати один і той же склад, чи слово.

У більш старшому віці, діти намагаються бути одні, займають себе будь-яким простою справою. Вони уникають чужого погляду, самі не дивляться в очі іншій людині.

Інтелектуальна діяльність знижена в загальному, але окремі предмети або заняття добре виконуються аутистом, наприклад, арифметика або гра в шахи.

Для дитячого аутизму характерним симптомом в 2 роки і старше, є відсутність зорового контакту зі співрозмовником. Дитина намагається прийняти одну позу при занятті будь-чим. Убога міміка, любить проводити час на самоті. Такі діти мало чим захоплюються з того, що цікаво їх одноліткам.

Вони часто загострюють свою увагу на якій-небудь деталі, а не предметі в цілому. Їх не цікавлять іграшки, групові ігри. Коли дитина-аутист дорослішає, його захоплення можуть приймати форму манії. Наприклад, він може призвичаїтися до відеоігор.

Ознаками аутизму у немовлят є відсутність емоційного зв’язку з матір’ю.

Малюк не висловлює емоцій – чи не сміється, чи не гулить, не плаче. Тільки при сильному подразнику, у дитини починається істерика.

Допомога дитині в Тбілісі в клініці Мардалейшвілі можлива з трирічного віку при наявності пуповинної крові і з чотирьох років – при відсутності збереженої пуповинної крові. В даному випадку трансплантація проводиться власними стовбуровими клітинами з кісткового мозку. Унікальна технологія корекції аутизму власними стовбуровими клітинами безпечна, ефективна.

Запишіться на прийом прямо зараз!

 

up-arrow-1