Відділення клітинної терапії і банк пуповинної крові

Стовбурові клітини – це попередниці клітин крові, вони знаходяться в плаценті і пуповині. До недавнього часу їх утилізували, але тепер є можливість зберегти ці клітини, і, при необхідності використовувати.

Зробити забір клітин з пуповинної крові можна тільки один раз в житті: відразу після народження!

Процедура забору пуповинної крові

Маніпуляція не представляє небезпеки для породіллі і дитини. Кров забирається після пологів. Збір біологічної рідини можливий після пологів через природні шляхи або операції.

Процедуру виконує акушерка, яка володіє цією технікою.

Щоб правильно зробити забір крові, існує спеціальний набір інструментів, повинна бути підготовлена ємність і контейнер для транспортування.

Після взяття біоматеріалу, він відправляється в банк зберігання пуповинної крові. Майбутні батьки заздалегідь укладають контракт з кріобанком, де потім будуть зберігатися стовбурові клітини малюка. У банку з крові відділяється рідка складова і стовбурові клітини. Їх поміщають в ємність для заморожування, поступово охолоджують за допомогою спеціального приладу.

Ємність для зберігання можна вибирати: це пакет або пробірки. Зазвичай зберігають кілька порцій клітинного матеріалу. У ємність з клітинами додають кріопротектор. Він запобігає загибель клітин-попередниць при заморожуванні.

Всі ємкості ретельно маркуються, заносяться в базу даних. Залишки пуповинної крові направляються на дослідження. Проводяться аналізи для виключення інфікування.

Потім здійснюється кріогенне зберігання стовбурових клітин.

Банки стовбурових клітин

Це заклад, який здійснює процедури по підготовці і зберіганню стовбурових клітин. Перед пологами, з ними необхідно укласти контракт.

Існує кілька банків пуповинної крові в Росії. Основна частина розташована в Москві і Санкт-Петербурзі. Свій банк є і в Тбілісі, це відділення при медичному центрі Костянтина Мардалейшвілі.

Відділення клітинної терапії в клініці Мардалейшвілі

Центр є лікувальним закладом світового рівня. У клініці постійно відбуваються дослідження, розробка нових методів діагностики та лікування злоякісних новоутворень.

Існує відділення клітинної терапії, в якому пацієнтам здійснюється Лак-терапія. Виконуються індивідуальні дендритні вакцини, які визнані однією з прогресивних методик при лікуванні в тому числі і онкологічних захворювань. Проводяться дослідження по лікуванню злоякісних захворювань крові та інших патології, за допомогою заздалегідь заготовлених стовбурових клітин.

Медичні технології центру не стоять на місці, постійно розвиваються. Лікарі щорічно проходять стажування у кращих фахівців США та Європи.

У відділенні успішно застосовується методика по корекції аутизму у дітей власними стовбуровими клітинами пуповинної крові або кісткового мозку.

Методика корекції дитячого аутизму була розроблена в США, доктором Майклом Чезом, в інституті дитячої неврології, Каліфорнія. Саме цей спосіб успішно застосовується в нашому центрі. Метод дозволяє домогтися значного регресу захворювання.

Це найефективніша з відомих методик терапії аутизму.

Вартість забору та зберігання пуповинної крові

У Росії ціна взяття і зберігання стовбурових клітин в кріобанку становить 100 000 – 130 000 рублів. Це досить висока вартість, але стовбурові клітини допомагають не тільки при захворюваннях кровоносної системи.

Клітини використовуються в травматології для відновлення при переломах, при опіках – допомагають в регенерації шкірних покривів.

Стовбурові клітини знайшли застосування при хворобах серця – їх використовують в терапії інфаркту міокарда, ішемічної хвороби серця. У неврології активно впроваджується використання клітин-попередниць при інсульті, ураженні спинного мозку; при аутоімунних захворювання.

Зберігатися в замороженому вигляді клітки можуть необмежено тривалий час.

Практично всі галузі медицини починають впроваджувати клітинні методики.

Тому збереження пуповинної крові з клітинами-попередницями – це корисна і потрібна процедура, яка допоможе при лікуванні багатьох хвороб.

Де зберігати стовбурові клітини?

Вартість забору та зберігання пуповинної крові в Грузії істотно нижче, ніж в Європі або Росії. Це вигідно і надійно.

У контейнерах підтримується постійна температура, вони захищені від розморожування. Центр має свої генератори і багатоступінчастий рівень захисту.

Коли необхідний забір пуповинної крові?

Якщо дитина здорова, розвиток важких захворювань у нього малоймовірний.

Але існують ситуації, коли необхідно здійснити забір пуповинної крові:

  • при виношуванні дитини, у малюка виявилися вади розвитку;
  • у родичів були захворювання кровоносної системи;
  • якщо у старших дітей є патологія крові;
  • при вагітності за допомогою допоміжних репродуктивних технологій ЕКО;

Стовбурові клітини – це надійний фундамент для забезпечення здоров’я дитини в майбутньому. Прогрес в області медицини очевидний. З кожним роком лікуванню піддаються ті захворювання, які раніше були невиліковні.

Зробіть правильний вибір – не забудьте здати пуповинну кров в банк.

Будьте впевнені: дитина подякує Вам!

 

up-arrow-1