Корекція дитячого аутизму стовбуровими клітинами з пуповинної крові брата або сестри

Висока ефективність лікування аутизму і захворювань аутистичного спектру власними стовбуровими клітинами хворого доведена безліччю випадків. Для проходження подібної терапії дитина повинна бути старше 6-7 років.

Сьогодні у батьків дітей, які не досягли цього віку, і не зберегжих пуповинну кров, є можливість почати лікування раніше за допомогою пуповинної крові сестри або брата за умови збігу по HLA (антигенів тканинної сумісності) мінімум на 50%.

В результаті процедури зводиться до мінімуму прояв агресії з боку дитини, поліпшується мова і поведінка, інтелект. Дитина стає більш врівноваженою, соціально активною, легше засвоює знання, удосконалює навички.

Хід лікування:

1 день. Проведення обстеження стану здоров’я пацієнта за допомогою коагулограми, загального аналізу крові, серологічного скринінгу на віруси, імунофенотипування лімфоцитів, тестування функцій нирок і печінки, рентгенографії хребта і т.д.

2 день. Введення отриманих з пуповинної крові стовбурових клітин внутрішньовенно і інтратекально.

Особливості процедури

Пробірка з замороженою донорською пуповинною кров’ю розміщується в водяній бані, температура якої становить 37 С. Після того, як кров розтане, вона очищається для відділення стовбурових клітин. Отримані клітини суспензуються в 1 мл фізрозчину і вводяться в організм пацієнта внутрішньовенно і в область хребетного стовпа.

Процедура абсолютно безпечна при збігу по HLA більш ніж на 50%. Відторгнення стовбурових клітин імунітетом дитини не відбувається, як і не виникають алергічні реакції, пошкодження спинного мозку виключено. Можливі незначні ускладнення, пов’язані з хірургічними маніпуляціями, які проходять протягом 1-2 днів.

 

 

up-arrow-1