Алалія та лікування алалії аутологічними стовбуровими клітинами

Що таке алалія?

Алалія – це узагальнена назва деяких груп мовленнєвих розладів. Дитина з цим діагнозом має нормально розвинутий інтелект  та слух, але не може самостійно розмовляти, формулювати думки (мова ускладнена та дуже нерозбірлива).

Причини алалії

Поява алалії обумовлена різноманітними факторами, серед яких:

  • Пошкодження мовленнєвого центру в період внутрішньоутробного розвитку;
  • Інфекційні захворювання, якими хворіла майбутня мати під час вагітності;
  • Легенева або серцева недостатність;
  • Гіпотонія або гіпертонія вагітних;
  • Ускладненні пологи;
  • Недоношеність, гіпоксія плоду, асфіксія;
  • Складні захворювання, які перенесла дитина в перші роки життя: енцефаліт, менінгіт, рахіт, виснаження ЦНС та інші.

Лікування алалії стовбуровими клітинами

Більшість з перерахованих причин призводять до зміни структур мозку. Консервативна терапія далеко не завжди гарантує успішний результат, але це не означає, що від неї варто відмовлятися. Загальний курс лікування має бути комплексним, він може бути медикаментозним, включно зі співпрацею з дефектологом та логопедом, фізіотерапією, лазерною терапією і, обов’язково, – клітинною терапією.

Лікування стовбуровими клітинами алалії – надійна сучасна методика, котра успішно застосовується в нашому центрі. Терапевтичний протокол передбачає використання власних стовбурових клітин пацієнта (з пуповинної крові чи кісткового мозку), а також клітин пуповинної крові рідних братів чи сестер за умови, що характеристики крові реципієнта та донора співпадають мінімум на 50%.

Стовбурові клітини відновлюють пошкоджені нейронні клітини головного мозку. Як наслідок проведеної терапії мовленнєві вміння дитини покращуються, відновлюється словниковий запас¸ координація рухів,  дрібна моторика рук нормалізується, спостерігається загострення уваги.

up-arrow-1